Yllin që e kërkoi Milan arrin marrëveshje me Barcelonën – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Yllin që e kërkoi Milan arrin marrëveshje me Barcelonën

16:05 | 16 Shkurt 2019

Mesfushori i Paris Saint-Germain, Adrien Rabiot është duke u afruar me nënshkrimin e një marrëveshjeje para kontratës me Barcelonën, raporton Mundo Deportivo përcjell ORAinfo.

23-vjeçari thuhet se është dakorduar gjithçka në parim me gjigantët katalanas, pasi refuzoi të zgjasë kontratën e re në Paris.

Ai thuhet se do të zëvendësojë Ivan Rakitiç në klub dhe do të luajë në të majtë të mesfushës , pasi Barcelona do të ndërtojë një gjeneratë të re talentesh, me transferimin e Frenkie De Jong për t’u bashkuar me Arthur./ORAinfo/

Komento: