Yllin që e kërkoi Milan, pritet të thyejë rekordin e gjitha kohërave – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Yllin që e kërkoi Milan, pritet të thyejë rekordin e gjitha kohërave

17:49 | 02 Shkurt 2019

Fabio Quagliarella shpreson të vendosë një rekord të ri të të gjitha kohërave duke shënuar golin e 12 – të të njëpasnjëshme të Serie A, vetëm dy ditë pas ditëlindjes së tij të 36-të.

Kjo mund të jetë një ngjarje historike në San Paolo Stadio, pasi Quagliarella tashmë ka arritur një rekord.
Veterani i Sampdoria ka mundësinë të bëhet lojtari i parë i Serie A që do të shënonte në 12 gola në ndeshje të një pasnjëshme.

Për t’i bërë gjërat edhe më interesante, ai mund ta bëjë këtë kundër klubit të tij të lindjes së Napolit me familjen në tribuna dhe të arrijë suksesin dy ditë pas 36 vjetorit të tij./ORAinfo/

Komento: