Yllin që e kërkoi Milani, sot po quhet “Ronaldo “ – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Yllin që e kërkoi Milani, sot po quhet “Ronaldo “

22:08 | 28 Dhjetor 2018

Në prag të përplasjes me Juventusin, trajneri i Sampdoria Marco Giampaolo foli për Cristiano Ronaldon, duke deklaruar se Fabio Quagliarella është ‘Ronaldo’ i tyre përcjell ORAinfo.

“Nëse është e frikshme për t’u përballur me Ronaldo-n, jo, ne kemi edhe një Ronaldo në ekipin tonë por le të mos harrojmë për kundërshtarët e tjerë, se ata kanë potencial të jashtëzakonshëm sulmues dhe mbrojtës.

“Është Quagliarella Ronaldo i Sampdorias, ai ka një përqindje shumë të lartë të konvertimit të gjuajtjeve , çdo të dielë ai shënon, ai është Ronaldo, por ai do të ishte ai në çdo skuadër,” përfundoi Giampaolo.

Pas një fitore të rëndësishme për herë të fundit, Samp tani janë në vendin e pestë në ligë, një pikë përpara AC Milan në vendin e gjashtë./ORAinfo/

Komento: