Yllin që kërkoi Milan, po e transferon Chelsea

12:18 | 14 Janar 2019

Maurizio Sarri, duket i afërt me nënshkrimin e trashëgimtarit të Cesc Fabregas.

Leandro Paredes, dhe Nicolò Barella kanë qenë të lidhura me zëvendësimin e spanjollit në Stamford Bridge, por kjo mund të jetë ylli argjentinas për të përfunduar lëvizjen e tij në jug-perëndim të Londrës në janar përcjell ORAinfo.

Ish ylli i Romës dhe Boca Juniors, është i vendosur të largohet nga Zenit në janar pavarësisht një marrëveshjeje prej 4.5 milionë eurosh.

Chelsea është e gatshme të ofrojë 30 milionë euro dhe një kontratë deri në vitin 2023. AC Milan gjithashtu ka qenë i lidhur me nënshkrimin e ish-lojtarit Giallorossi, por Chelsea janë në pozitë favorite për të siguruar shërbimet e tij./ORAinfo/

Komento: