Yllin që po e kërkon Reali,preferon te transferohet te Inter

19:43 | 05 Mars 2019

Agjenti i Exekiel Palacios ka pranuar se mesfushori i River Plate do të mirëpriste një lëvizje në Inter.

Palacios ishte i lidhur me një lëvizje në Real Madridin në janar, por një marrëveshje ende nuk është realizuar përcjell ORAinfo.

Megjithatë, Renato Corsi i tha FCInterNews: “Nuk kemi marrëveshje përfundimtare me Madridin.

“Ne patëm shumë takime me ta, por negociatat nuk përfunduan. Ne ishim gati për t’i përfunduar ata, por pastaj, vetëm për shkak të kësaj frakture të vogël, marrëveshja nuk u bë.

” Ndërkohë, unë mund t’jua zbuloj juve se drejtuesit Inter janë të interesuar në lojtar.

“Zanetti më bëri të ditur kur po negociuam transferimin e Palacios në Real Madrid. Isha shumë i kënaqur.

“Dallimet ndërmjet Realit dhe Interit? Jo. Zanetti është bashkatdhetari ynë. Ai u bë idhull për Interin. Po flasim për një person të madh.

“Megjithatë, përsëris se ai do të dëshironte të luante shumë për Nerazzurrët”, ka thënë agjenti i Palacios./ORAinfo/

Komento: