Zbulohen datat kur do të luhen ndeshjet e Ligës së Kampionëve

17:27 | 17 Dhjetor 2018

Sot është hedhur shorti i Ligës së Kampionëve u zhvillua në Nyon, e cila solli shumë ndeshje interesante në garën më të lartë evropiane.

Pas hedhjes së shortit për 1/8-at e finaleve së Ligës së Kampionëve, janë publikuar edhe datat e zhvillimit të këtyre ndeshjeve.

Ndër ndeshjet më të vështira të kësaj faze do të jenë: Atletico Madrid kundër Juventusit, Manchester United kundër Paris Saint-Germainit dhe Liverpool kundër Bayern Munchen.

Ndeshjet e para:

12 shkurt 2019

Manchester United-Paris Saint-Germainit

Roma-Porto

13 shkurt 2019

Tottenham-Dortmund

Ajax-Real Madrid

19 shkurt 2019

Lyon-Barcelona

Liverpool-Bayern Munchen

20 shkurt 2019

Schalke-Manchester City

Atletico Madrid-Juventus

Ndeshjet e kthimit:

5 mars 2019

Dortmund-Tottenham,

Real Madrid-Ajax

6 mars 2019

Paris Saint-Germain-Manchester United

Porto-Roma

12 mars 2019

Manchester City-Schalke

Juventus-Atletico Madrid

13 mars 2019

Barcelona-Lyon

Bayern Munchen-Liverpool

Komento: