Zbulohen detaje, ja pse Piatek refuzoi keq Realin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zbulohen detaje, ja pse Piatek refuzoi keq Realin

18:03 | 12 Shkurt 2019

Ish trajneri i Piatekut në Krakov, Michal Probierz , ka raportuar se Piątek kishte qenë afër për të kaluar në Real Madrid vetëm disa javë më parë, gjatë afatit kalimtar të janarit.

Por, sulmuesi polak përfundoi në fanellën e Milanit, pasi që rossonerët e deshën me shumë atë dhe ofruan pagë më të majme se Reali përcjell ORAinfo.

“Në të ardhmen , gjithashtu mund të bëhet një yll i Real Madridi. Unë me të vërtetë mendoj se ata, drejtuesit e Real, nuk ka luftuar mjaft për të blerë në afatin kalimtar të janarit. Ata me të vërtetë menduan për këtë, por Milani e donte më shumë “.

Ende Probierz, i cili drejtoi Krakov, foli për ndikimin e Piątek në Milano dhe karakteristikat e tij.

“Unë nuk jam i befasuar, sepse unë e njoh mirë dhe e di se ai ka gjithçka që duhet për të jetë një sulmues i madh .
Ai përdor të dy këmbët, është sensacionale dhe e di se si të mbajë topin mirë.

“ Deri më tani ai ka lëvizur mirë dhe bëri të gjitha hapat në drejtimin e duhur për të përfunduar dhe të bëhet një lojtar i madh në nivel ndërkombëtar. Unë jam i sigurt se tani ai do të kthehet në Milan vendin e tij në mesin e katër klubeve të para të kampionatit italian “, ka thënë Probierz./ORAinfo/

Komento: