Zbulohet: Arma sekrete e Milanit për të nënshkruar me yllin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zbulohet: Arma sekrete e Milanit për të nënshkruar me yllin e madh

08:16 | 14 Shkurt 2019

Hirving Lozano është pa dyshim një ylli i ri i ri. 23-vjeçari aktualisht luan për skuadrën holandeze PSV Eindhoven, por ka qenë një objektiv i klubeve më të njohura që nga shfaqjet e tij mbresëlënëse në Kupën e Botës 2018 në Rusi.

Ai ra në sy në fitoren e Meksikës ndaj Gjermanisë në ndeshjen e tyre të hapjes.

Lozano ishte i lidhur në verë me lëvizjet në Barcelonë, Real Madrid, Manchester United dhe Arsenal; si dhe Juventusit dhe Napoli.

Napoli ende mbetet në ndjekje për Lozano, por vëmendja ka ndërruar në dukje te Milan, Inter dhe AS Roma si konkurrentët e tyre kryesor.

Milani ka një avantazh në kuptimin e marrëdhënies së mirë ndërmjet agjentit të Leonardo dhe Lozano, Mino Raiola.

Pavarësisht nga kjo, megjithatë, Aurelio De Laurentiis duket se ka synuar të kalojë Lozano në Napoli për trajnerin e karrierës Carlo Ancelotti. /ORAinfo/

Komento: