Zbulohet arsyeja që tifozët e Milanit ‘bombarduan’ Higuain për njoftimin e Chelseat .

08:33 | 24 Janar 2019

Chelsea njoftoi mbrëmë nënshkrimin zyrtar të Gonzalo Higuain, duke e çuar Milanin për të konfirmuar pastaj nënshkrimin me polakun e Genoas, Krzysztof Piatek.

Në deklaratën zyrtare të Chelseas për njoftimin e Higuait, tifozët e Milanit e kanë ‘bombarduar’ atë me fotot e bareve të “b-ready” të Nutella.

Arsyeja që vjen pas kësaj nga një meme e krijuar nga një foto e Gonzalo Higuain ku argjentinasi ishte me shokët e tij të

Milanit dhe mbante në dorë, pothuajse i errësuar nga pamja e kamerës, një kuti me bare të gatshme me Nutella.

Prandaj, meme ka lindur dhe Milan vendosi të lëshoj atë në masë të plotë në njoftimin Chelsea-së.

Kjo lojë mund të jetë formuar nga ideja që Chelsea duhet të ‘b (e) gati’ për atë që Higuain sjell në anën e tyre. /ORAinfo/

Komento: