Zbulohet dështimi i Milanit në afatin e transferimeve – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zbulohet dështimi i Milanit në afatin e transferimeve

12:14 | 01 Shkurt 2019

Milan ishte në kërkim të një anësori të majtë për të përfunduar tregun e transferimit në orët e fundit të afatit kalimtar, duke qenë emrat kryesorë të Carrasco, Deulofeu dhe Allan Saint-Maximin.

Tani detajet kanë dalë në lidhje me negociatat për këtë të fundit, për të cilët nuk është arritur një marrëveshje me Nice, përcjell ORAinfo.

Siç është raportuar nga Corriere della Sera, një nga arsyet pse marrëveshja për të riun nuk ishte përfunduar ishte fakti që trajneri Nice, Patrick Vieira, kërcënoi të jepte dorëheqjen në rast të lëvizjes së Saint-Maximin në San Siro.

Tani, Milan duhet të përqëndrohet tek lojtarët aktual pasi që afati i transferimeve është mbyll deri në verë. /ORAinfo/

Komento: