Zbulohet ekipi i ri i Dembeles, nuk do ta besoni se cili është ai – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zbulohet ekipi i ri i Dembeles, nuk do ta besoni se cili është ai

09:01 | 26 Dhjetor 2018

Monako po konsideron një lëvizje të janarit për mesfushorin e Tottenhamit, Mousa Dembele, raporton Le10Sport përcjell ORAinfo.

Kontratën e 31-vjeçarit me Spurs do të skadojë fund të sezonit, dhe Tottenham mund të shikojë për të fituara në të holla në mesfushorin e Belgjikës vend që ta humbasë atë falas në verë.

Ai gjithmonë është karakterizuar për formën e tij të mirë, megjithatë duket e pashmangshme që ai do t’i japë fund qëndrimit të tij shtatë vjeçar në veri të Londrës, me ‘Calciomercato’ duke raportuar se edhen Milani , Juventusi dhe Interit janë të interesuar të negociojnë me lojtarin.

Por, është ekipi francez ai i cili do të marrë yllin e Tottenhamit./ORAinfo/

Komento: