Zbulohet emri i kosovarit që humbi jetën në autostradën e Hungarisë

11:40 | 26 Shkurt 2019

Ka humbur jetën kosovari në autostradën e Hungarisë, ky është emri i viktimës.

Një kosovar ka humbur jetën mbrëmë në një aksiden fatal në një nga autostradat e Hungarisë. Indeksonline ka siguruar fotografinë e tragjedisë që i mori jetën kosovarit, Beg Morina.

Makina e tipit Mercedes raportohet se ishte në shpejtësi të madhe dhe në afërsi të një rrethi, ishte e pamundur të ndalohej duke humbur kontrollën për të dalur tërësisht nga rruga.

Shoferi ka humbur jetën në vend, ndërsa dy pasagjerë kanë mbetur të plagosur në këtë aksident.

Indeksonline mëson se viktima është ngë Hasi i Prizrenit dhe punonte si furrtarë në Hungari.

Komento: