Zbulohet: Gjyqtari e dëmtoi Milanin në derbin kundër Romës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zbulohet: Gjyqtari e dëmtoi Milanin në derbin kundër Romës

11:43 | 04 Shkurt 2019

Derbi italian ndërmjet Romës dhe Milanit, përfundojë me barazim 1:1.

Por, kjo ndeshje nuk ka përfunduar pa polemika.

Mediat italiane ‘gozhdojnë’ gjyqtarin e ndeshjes se dëmtoi Milanin me mos akordim të një penallti, përcjell ORAinfo.

Barazimi 1-1 i djeshëm në Stadio Olimpico në mes të Romëve dhe Milanit solli ndeshje fantastike, por gjithashtu shumë polemika.

Siç raportohet nga Gazzetta dello Sport këtë mëngjes, gjyqtari Maresca duhet të ketë dhënë një dënim për faullin e Kolarov në Suso dhe gjithashtu duhet t’i ketë dhënë Lorenzo Pellegrini kartonin e dytë të verdhë për faullin e tij në Suson në pjesën e dytë. /ORAinfo/

Komento: