Zbulohet: Ja çka po e komplikon marrëveshjen Fabregas- Milan – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zbulohet: Ja çka po e komplikon marrëveshjen Fabregas- Milan

10:18 | 30 Dhjetor 2018

Milan e mposhti SPAL-in me rezultat 2-1 dje dhe mbeti brenda mundësive të kualifikimit të Ligës së Kampionëve, me mendimet e klubit që synonin tani tregun e transferimit të janarit.

Kush mund të arrijë në janar për të përforcuar ekipin? Indikacionet e Gennaro Gattuso janë të qarta, një mesfushor dhe një sulmues i cili mund të luajë si një qendër përpara dhe një krah nëse është e nevojshme, përcjell ORAinfo.

Një nga objektivat e sulmit është Luis Muriel, ndërsa për mesfushorin nuk është aq i qartë.

Cesc Fabregas është sigurisht një lojtar i vlerësuar nga Milani dhe lojtari është gjithnjë e më shumë i etur të largohet nga Chelsea në janar, pavarësisht se ka një kontratë deri në fund të sezonit.

Spanjolli është i pakënaqur me hapësirën që i është dhënë nga Maurizio Sarri dhe ka disa oferta, duke përfshirë edhe atë nga Rossonerët.

Ish-trajneri i Napolit, megjithatë, përsëriti qëndrimin e tij dhe foli për rëndësinë e Fabregas për ekipin.

Ai vazhdoi të thoshte se do të ishte një problem i vërtetë për të, pa Fabregas dhe ai do të ishte i lumtur që lojtari të qëndronte në Stamford Bridge.

Siç është përmendur, kontrata e Fabregasit me Chelsean skadon në qershor dhe Chelsea e vlerëson atë në mbi 10 milionë euro për janar.

Dhe pikërisht kostot e operacionit janë që po e bëjnë Milanin të reflektojnë mbi situatën. Deri më sot, kërkesat e Chelsea dhe Fabregas vetë komplikojnë operacionin.

“Ne kemi aksione, ne nuk mund të bëjmë atë që ne duam, klubi ka qenë i qartë, Fabregas, ka figura të rëndësishme të përfshira”, përsëriti Gattuso dje.

Për t’u bashkuar me Milanin, Fabregas është thirrur për të ulur pretendimet e tij në aspektin e pagës.
Problemi është se Financial Fair Play nuk lejon që Milani të bëjë shpenzime të çmendura, e lëre më për një lojtar më shumë se 30 vjeç. /ORAinfo/

Komento: