Zbulohet: Ja kush e largoi Higuainin nga Milani – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zbulohet: Ja kush e largoi Higuainin nga Milani

22:41 | 31 Janar 2019

Gonzalo Higuain u largua nga Milan këtë muaj pas vetëm 6 muajsh në klub.

Siç raportohet nga Gazzetta dello Sport, largimi i argjentinasit ishte e qetë dhe paqësore.

Sipas gazetës italiane, të gjitha filluan me ardhjen e Ivan Gazidis në klub, i cili ndaloi ardhjen e Zlatan Ibrahimovic, një lojtar i vlerësuar në masë të madhe nga Pipita, dhe më pas në pikëpyetje shpengimin e Higuain në verë, pasi lojtari u bashkua me Rossonerët në një marrëveshje huazimi nga Juventusi, përcjell ORAinfo.

Ky hap prapa nuk u pëlqye nga Higuain, marrëdhëniet e të cilit me Leonardo u shkatërruan ngadalë.

Ka edhe thashetheme për një grindje mes dy. Rënia e marrëdhënieve u përshkallëzua me refuzimin e lojtarit për të udhëtuar në Genoa për ndeshjen e Serie A kundër Genoa në Marassi.

Higuain shënoi 8 gola gjatë kohës së tij të shkurtër në San Siro, 6 prej tyre që erdhën në Serie A dhe 2 në Europa League.

Ai ende dnuk ka shënuar gol në Stamford Bridge nën Maurizio Sarrin deri tani pas dy ndeshjeve për Blues. /ORAinfo/

Komento: