Zbulohet: Kështu Milan do ta transferoj Milinkoviç-Savic – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zbulohet: Kështu Milan do ta transferoj Milinkoviç-Savic

15:04 | 25 Dhjetor 2018

Lazio po lëviz në tregun e transferimeve, madje edhe drejt së ardhmes.

Drejtori sportiv Igli Tare e di se në rast të ofertave të rëndësishme, Sergei Milinkoviç-Saviç mund të largohet nga kryeqyteti i Italisë, përcjell ORAinfo.

Milan duket se është ekipi më i interesuar për mesfushorin serb dhe ka një çelës të rëndësishëm që mund të tregojë një lëvizje të mundshme në San Siro.

Zëvendësuesi i mesfushorit mund të arrijë nga Turqia.

Emri për shikuesit të Lazios, siç raportohet nga Corriere dello Sport, është Elif Elmas nga Fenerbahce.
Mesfushori maqedonas është një nga pozicionet e pakta të sezonit të klubit turk, i cili aktualisht është i rëndësishëm në renditjen e ligës.

Tare ka marrëdhënie të shkëlqyera me klubin dhe mund të mbyllë operacionin për një shifër prej rreth 15 milionë euro. /ORAinfo/

Komento: