Zbulohet, kjo është arsyeja pse Milan po dështon keq

18:59 | 23 Dhjetor 2018

Milan, ka tri ndeshje të njëpasnjëshme në Serie A nuk ka shënuar për herë të parë që nga nëntori i vitit 2001, por problemet shkojnë më thellë përcjell ORAinfo.

Rossonerët kanë marrë vetëm dy pikë nga tre raunde, por çështja më e madhe është në sulm.
Askush nuk ka shënuar në Serie A për Milanin që nga penalltia Franck Kessie ku mposhtën Parma 2-1 më 2 dhjetor.

Një barazim prej 0-0 ndaj Torinos dhe Bolonjës siguroi vazhdoi me humbjen e të shtunës 1-0 në shtëpi ndaj Fiorentinës.

Problemi shtrihet më tej prapa kësaj.

Duke analizuar gjashtë raundet e fundit të Serie A, rossonerët shënoi tre gola, por vetëm Patrick Cutrone kundër Parma ishte nga loja e hapur.

Së bashku me penallti e Kessie kundër Parma, barazimi në barazim 1-1 në Lazio më 25 nëntor ishte një gol i vetë Wallace.

Forma e Gonzalo Higuain po shkakton shqetësim të vërtetë, pasi goli i tij i fundit i Serie A ishte më 28 tetor në një fitore 3-2 ndaj Sampdoria.

Duke marrë parasysh edhe pezullimin me dy ndeshje, Pipita nuk ka gjetur rrjetin për gjashtë lojëra./ORAinfo/

Komento: