Zbulohet oferta e Milanit për Suarezin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zbulohet oferta e Milanit për Suarezin

09:02 | 26 Janar 2019

Milan ishte shumë afër për të nënshkruar me Denis Suarez nga Barcelona.

Sipas Sportitalia, Rossonerët ishin në prag të përfundimit të një marrëveshjeje për mesfushorin 25-vjeçar, përcjell ORAinfo.

Do të ishte një hua e paguar me mundësi për të blerë në fund të sezonit.

Megjithatë, situata nuk u finalizua kurrë në mes të diskutimeve mbi pagën e tij dhe komisioneve që i detyroheshin agjentëve.

Negociatat u mbajtën shumë të qetë, ndërsa mediat u përqëndruan në ardhjen e lëvizjes së Krzysztof Piatek dhe Gonzalo Higuain në Chelsea.

Suarez mbetet një objektiv për Arsenalin, por bisedimet po zvarriten gjithashtu, pasi thuhet se Barcelona dëshiron që Gunners të garantojë një transferim të përhershëm. /ORAinfo/

Komento: