Zbulohet pse Piatek nuk zgjodhi numrin 9 në Milan – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zbulohet pse Piatek nuk zgjodhi numrin 9 në Milan

15:19 | 24 Janar 2019

Milan ka njoftuar se dje ka nënshkruar m e yllit të Genoas, Krzysztof Piatek, por sulmuesi polak nuk ka marrë fanellën e kuqezinjve me numër 9, opsionin për të mbajtur numrin 19.

Sipas La Gazzetta dello Sport Piatek vendosi të mos zgjedhë numri 9 sepse nuk sjell fat të mirë për sulmuesin e Milanit.

Pippo Inzaghi, në fakt, ishte numri i fundit i suksesshëm me numrin 9 në klub.

Pas pensionimit të tij, lojtarët si Pato, Matri, Fernando Torres, Mattia Destro, Luiz Adriano, Gianluca Lapadula, Andre Silva dhe Gonzalo Higuain mbanin numrin më të madh për një sulmues por të gjithë ata nuk arritën të lë përshtypje dhe u shitën përfundimisht Milan. /ORAinfo/

Komento: