Zbulohet shifra e ‘çmendur’ që Juventus kërkon për Dybalan

12:52 | 07 Mars 2019

E ardhmja e Paulo Dybala mbetet në bilanc, edhe pse do të duhej 120 milionë për të që të largohej nga Juventusi.

Numri 10 i Juventusit u emërua edhe një herë në stol kundër Napoli duke shtuar zër në mullinjtë e thashethemeve se e ardhmja e tij shtrihet diku tjetër, përcjell ORAinfo.

Siç është raportuar nga Il Corriere dello Sport, Bayern Mynih ka një restaurim të planifikuar për në fund të sezonit, veçanërisht në rastin e një disfate në Evropë kundër Liverpulit.

Përveç kësaj, Manchester City dhe Pep Guardiola, kanë qenë prej kohësh një admirues të madh të Dybalas.

Së fundi, Inter. Ideja e një shkëmbimi me Icardi është përfolur kohët e fundit në shtyp.

Megjithatë, Juve thuhet se do të lejojë largimin e tij vetëm në rast se prej 120 milionë eurosh, gjë që do t’i lejojë bardhezinjtë të vënë një bilance mbi 100 milionë euro në bilanc.

Dybala mbetet një lojtar i Juventusit për momentin nëse nuk ka një ofertë të çmendur, megjithatë do të mbetët lojtar i Juventusit. /ORAinfo/

Komento: