Zbulohet skuadra e re e De Ligt, nuk do ta besoni për kë bëhet fjalë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Zbulohet skuadra e re e De Ligt, nuk do ta besoni për kë bëhet fjalë

22:24 | 12 Qershor 2019

Duket se De Ligt do të bëhet me skuadër të re.

Matthijs de Ligt shumë shpejtë mund të finalizojë transferimin te PSG.

Saga e madhe e këtij edicioni po shkon drejt fundit, me Paris Saint Germian që janë afër të mbyllin marrëveshjen me Ajax, për mbrojtësin Matthijs de Ligt.

Mbrojtësi 19 vjeçar pas paraqitjeve të mira me Ajax, ka ngjallë interesimin e shumë skuadrave, si Manchester United, Barcelona dhe Juventus.

Por, është PSG së fundi që ka marrë kryesimin e garës për të nënshkruar me De Ligt.

Agjenti i lojtarit, Mino Raiola, ka zbarkuar në Paris për t’u takuar me drejtuesit e kampionëve të Francës, dhe në orët e ardhshme mund të mbyll çështjen e transferimit.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!