Zbulohet trajneri që do ta zëvendësojë Gattuson – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zbulohet trajneri që do ta zëvendësojë Gattuson

15:42 | 28 Dhjetor 2018

Trajneri i Milanit, Gennaro Gattuso, mund të vijë në fund të magjisë së tij në krye të kuqezinistëve.

Një varg i rezultateve të dobëta e ka vënë Italinë nën presion të madh dhe një barazim 0-0 me Frosinone në fundjavë duket sikur mund të jetë gati gozhda e fundit në arkivolin e Gattusos, përcjell ORAinfo.

Milan tani po punon për listat e shkurtra të zëvendësimeve – pasi ata përpiqen të gjejnë një grazhd që mund t’i ndihmojë ata të shtyjnë për një vend në Ligën e Kampionëve të sezonit të ardhshëm – siç pritet nga klubi pas miliona që kanë shpenzuar në dy vitet e fundit.

Trajnerët që Milan po rreshtonë për potencialin e pas Gattuso janë Arsene Ëenger, Donadoni, Guidolin, Paulo Sousa dhe, ndoshta dhe Leonardo.

Megjithatë, drejtori aktual sportiv është larguar nga raportet e një kthimi në stërvitje dhe ka të ngjarë që ai të mbetet prapa skenave. /ORAinfo/

Komento: