Zbulohet skandali tjetër i Milanit

09:37 | 24 Dhjetor 2018

Avokati i Marco Fassone thotë se vendimi për të punësuar hetuesit për të ndjekur gazetarët është miratuar nga i gjithë bordi i Milanos përcjell ORAinfo.

Rossonerët punësuan hetuesit privat Carpinvest srl për të ndjekur katër reporterë: Enrico Currò dhe Luca Pagni nga La Repubblica, Carlo Festa nga Il Sole 24 Ore dhe Tobia De Stefano nga Libero.

Informacioni doli si pjesë e padisë së Fassone për shkarkimin e gabuar ndaj klubit.

“Veprimtaria hetimore ishte e njohur për të gjithë bordin”, tha Francesco Rotondi për La Repubblica.

“Vendimi u miratua dhe u miratua nga bordi i drejtorëve për t’iu përgjigjur një rrjedhjeje informacioni. Ishte një vendim kolektiv, i marrë me marrëveshje të përbashkët.

“Ishte një hetim mbrojtës, i rregulluar me ligj. Klienti im gjithmonë i raportoi bordit, kështu që emri i hetuesve u sugjerua nga dikush tjetër “, ka thënë Passone.

Presidenti i tanishëm i Milanit, Paolo Scaroni, ishte në bordin e një përfaqësuesi të Elliott Management, kështu që duket se avokati i Fassone është duke pretenduar se ai njihte hetuesit privatë./ORAinfo/

Komento: