Zëvendësuesi i Salah”s një dështimi vërtetë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zëvendësuesi i Salah”s një dështimi vërtetë

11:31 | 07 Janar 2019

Lajmi i javës së kaluar që Patrik Schick ka filluar të punojë me trajnerin menaxherin, Jan Muhlfeit erdhi si befasi.

Karriera e Çekut ka hyrë në krizë, shpartallimi dhe besimi është larg nga rrezatimi i stadiumit të Stadio Olimpico përcjell ORAinfo.

Schick ishte sulmuar nga tifozët delirious Giallorossi kur arriti në aeroportin e Fiumicinos në verën e vitit 2017.

Humbja e Mohamed Salah i cili u transferua në Liverpool i kishte goditur rëndë mbështetësit dhe ndërsa Schick nuk ishte një zëvendësues i ngjashëm me egjiptianin, përpara pritej të bënte po aq ndikim të madh në kryeqytetin italian, duke krijuar një reputacion për vetë si një nga lojtarët më premtues të rinj në Serie A pas një sezoni të shkëlqyeshëm debutimi në Sampdoria.

Ai në fanellën e Romës ishte një dështim total./ORAinfo/

Komento: