Zhdukja e Sala, i papritur gjesti i Mbappes dhe Rabiot – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zhdukja e Sala, i papritur gjesti i Mbappes dhe Rabiot

16:32 | 27 Janar 2019

Yjet e Paris Saint-Germain Kylian Mbappe dhe Adrien Rabiot janë ndër disa prej lojtarëve të shumtë që kanë kontribuar në peticionin online që kërkon të gjejë futbollistin e humbur të Cardiff City Emiliano Sala përcjell ORAinfo.

Sulmuesi ishte në një aeroplan në Cardiff nga Nantes, por aeroplani u zhduk, por ishte planifikuar të mbërrinte atë natë. Operacionet e kërkim-shpëtimit janë ndalur, pasi nuk kanë gjetur as aeroplanin as dy pasagjerët në bord.

Por familja Sala nxorri një peticion online për të financuar kërkimin për sulmuesin dhe yjet e PSG Kylian Mbappe dhe Adrien Rabiot kanë dhuruar deri në 30,000 euro për kauzën. Donacionet e përgjithshme kanë arritur tashmë rreth 88,000 me financim prej mbi 300,000 euro./ORAinfo/

Komento: