Zhdukja e Salas, dalin fakte tronditëse – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zhdukja e Salas, dalin fakte tronditëse

16:18 | 05 Shkurt 2019

Aeroplani ku Emiliano Sala dhe piloti David Ibbotson po udhëtonin për në Cardiff nga Nantes u gjetën dje në Channel Angle dhe kreu i ekipit të emëruar nga familja Sala për hulumtime, David Mearns, dha një përditësim të rëndësishëm përcjell ORAinfo.

“Shpenzimet për rimëkëmbjen e avionit është e lartë, është e vërtetë, por cila është rëndësia e parave në krahasim me dëshirën e dy familjeve për të pasur drejtësi? Mund të jetë e dobishme të gjesh të dhëna për atë që ka ndodhur “, tha ai për L’Equipe.

Mearns shpjegoi se hulumtimi do të vazhdojë për tre ditët e ardhshme dhe pastaj do të vendoset nëse do të rimarrë avionin, brenda të cilit do të identifikohej një trup. Ndërkohë, polemika përhapet pas fjalëve që i janë drejtuar Amerikës Noticias nga miku i Sala, Maximiliano Duarte: “Ka një fajtor në këtë histori që kur Emiliano nuk donte të merrte atë aeroplan. Atë mbrëmje unë e kisha këshilluar që të jepte up, duke pasur parasysh kushtet e motit “.

Sala kishte rënë dakord të bashkohet me Cardiffin nga Nantes dhe trajneri i Italisë, Roberto Mancini, dërgoi scouts për ta parë atë si sulmues kishte një pasaportë të dyfishtë argjentinase-italiane dhe mund të ketë qenë e pranueshme për të luajtur për azzurët./ORAinfo/

Komento: