Zhvillimet të papritura, Milan po e ransferon sulmuesin nga Premierliga – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zhvillimet të papritura, Milan po e ransferon sulmuesin nga Premierliga

12:00 | 31 Dhjetor 2018

Milan është i interesuar që ta transferojë Manolo Gabbiadini, por raportohet se Southampton nuk do të pranojë një hua me mundësi për të blerë.

Rossonerët po kërkojnë të forcojnë sulmin në janar, por Luis Muriel duket i vendosur të bashkohet me Fiorentinën.

Sipas gazetës Gazzetta dello Sport të këtij mëngjesi, drejtori teknik Leonardo është i gatshëm të sjellë Gabbiadini përsëri në Serie A.

Shenjtorët e vlerësojnë atë në rreth 15 milion euro, por do të jenë të gatshëm të bëjnë biznes për rreth 12 milion euro.

Megjithatë, struktura e marrëveshjes është një pikë e rëndësishme, pasi klubi anglez nuk do të lejojë Gabbiadini ta largoj në hua me një opsion për të blerë.

E vetmja mënyrë që Southampton do të konsiderojë një hua është nëse ka një detyrim për të bërë marrëveshjen të përhershme, por Financial Fair Play do të thotë se Milani nuk mund të angazhohet për shpenzimin e këtyre parave.

Buxheti i sezonit të ardhshëm do të jetë i varur nga kualifikimi i Ligës së Kampionëve, me Paolo Maldini tashmë duke pranuar se është thelbësore për të nënshkruar Gonzalo Higuain dhe Tiémoué Bakayoko me të drejta të plota. /ORAinfo/

Komento: