“Zi e terr” për Milanin

20:10 | 21 Dhjetor 2018

AC Milan do të përballet me Fiorentinën këtë fundjavë , por Rino Gattuso do të duhet të përballet me shumë probleme se është pa shumë mesfushorë.

Përpos Lucas Biglia dhe Giacomo Bonaventura që janë jashtë fushës për një kohë të gjatë, Rossonerët do të duhet të bëjnë edhe pa Franck Kessie dhe Tiemoue Bakayoko të cilët janë të dy pezulluar përcjell ORAinfo.

Shikoni se me çfarë formacioni mund të paraqitet Milani kundër Violës.

Portierët: Donnarumma A., Donnarumma G., Reina

Mbrojtësit: Abate, Calabria, Conti, Laxalt, Musacchio, Rodriguez, Romagnoli, Zapata

Mesfushorët: Brescianini, Mauri, Montolivo

Sulmuesit : Calhanoglu, Castillejo, Cutrone, Halilovic, Higuain, Suso, Tsadjout./ORAinfo/

Komento: