Zidane bën veprimin e papritur, largon 13 lojtarë nga Real Madrid – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zidane bën veprimin e papritur, largon 13 lojtarë nga Real Madrid

21:29 | 15 Maj 2019

Trajneri i Real Madridit do të largojë 13 lojtarë nga skuadra.

Zinedine Zidane nuk po llogarit në një numër të madh lojtarësh te Real Madrid për sezonin e ardhshëm.

Trajneri francez i rikthyer te Real Madrid, po planifikon të bëjë shumë ndryshime.

Mediet në Spanjë raportojnë se nga Santiago Bernabeu do të largohen hiq më pak se 13 lojtarë pas përfundimit të sezonit.

Keylor Navas, Reguilon, Vallero, Theo Hernandez, Dani Ceballos, Marcos Llorente, Mateo Kovacic, James Rodriguez, Martin Odegaard and Oscar Rodriguez, Gareth Bale, Lucas Vazquez dhe Mariano Diaz, janë lojtarët që do të largohen nga Real Madrid.

Vendet e lënë bosh nga këta lojtarë, do të zëvendësohen me emra të mëdhenj si Paul Pogba, Christian Eriksen, Eden Hazard dhe shumë të tjerë.

Komento: