Zidane nuk i do këta lojtarë te Reali – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zidane nuk i do këta lojtarë te Reali

18:52 | 23 Prill 2019

Dani Ceballos do të largohet nga Real Madrid këtë verë së bashku me Marcos Llorente dhe Sergio Reguilon, thonë Marca.

Ceballos u bashkua me Madridin nga Real Betis për 16 milionë euro në 2017, por filloi vetëm katër herë në La Liga dhe aspak në Ligën e Kampionëve nën urdhrat e Zinedine Zidane sezonin e kaluar, përcjell ORAinfo.

22-vjeçari ka qenë më i përfshirë në Madrid këtë sezon, duke bërë 32 paraqitje, por gjithashtu jo të rregullta në formacionin fillestar, prapa Casemiro, Luka Modric dhe Toni Kroos.

Spanjolli filloi dhe shënoi në fitoren 3-2 të muajit të kaluar në Huesca , goli i tij i parë në shtëpi për klubin – por nuk ka qenë i paraqitur në katër ndeshjet në prill për klubin.

Llorente, 24, ka bërë 37 paraqitje të larta për klubin, duke shënuar dy herë, por ka bërë vetëm pesë paraqitje në La Liga këtë fushatë dhe Zidane ka thënë publikisht se duhet të largohet nga klubi në hua.

Reguilon ndërkohë ka parë mundësitë e ekipit të parë të kufizuar që nga kthimi i Zidane me Marcelo përsëri në ekipin e parë, ndërsa Theo Hernandez do të kthehet në Madrid këtë verë./ORAinfo/

Komento: