Zidane trajner te Juventus? Ky është lajmi i fundit nga Spanja – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zidane trajner te Juventus? Ky është lajmi i fundit nga Spanja

22:18 | 19 Maj 2019

Zinedine Zidane foli me median spanjolle pas humbjes 2-0 të Merengues ndaj Betis.

Menaxheri francez u raportua të jetë e pakënaqur, pavarësisht kthimit të tij të fundit në Santiago Bernabeu. Gjatë konferencës së djeshme të shtypit ai kërcënoi klubin duke thënë se ai do të largohet nëse ai mund të bëjë atë që dëshiron, përcjell ORAinfo.

Tifozët e Juventusit shpresonin se do të ishte hapi i parë i një lamtumire të re të pabesueshme nga Real Madridi. Zonja e Vjetër po kërkon pasardhësin e Allegrit dhe Zidane ka qenë gjithmonë një nga ëndrrat e Andrea Agnelli.

Megjithatë, duke folur pas humbjes së sotme, Zidane lë të kuptohet se do të qëndrojë në klub për sezonin e ardhshëm./ORAinfo/

Komento: