Zidane vjen me transferim gjigant, po e transferon kampionin e botës

16:33 | 05 Maj 2019

Real Madrid po konsideron të bëjë një ofertë për N’Golo Kante të Chelsea, ndërsa kampionët evropianë thuhet se përpilojnë një dosje për fituesin e Kupës së Botës në Francë.

Zinedine Zidane është i etur për të joshur Kante, Eden Hazard te Bernabeu dhe Paul Pogba të Manchester United, por mund të kthehet te Kante nëse një marrëveshje për yllin e Old Trafford nuk mund të arrihet, përcjell ORAinfo.

Ish-lojtari i Leicesters është larguar nga pozita këtë mandat nga bosi Maurizio Sarri, i cili ka preferuar të përdorë Jorginhon në bazën e mesfushës së tij./ORAinfo/

Komento: