Zinedine Zidane – Manchester United, ky është lajmi i fundit nga Anglia

12:25 | 18 Dhjetor 2018

Zinedine Zidane është favoriti kryesor për t’u bërë menaxheri i përhershëm i Manchester United, pas shkarimit të Jose Mourinhos.

Francezi aktualisht është jashtë punës duke ndjekur magjinë e tij të suksesshme në Real Madrid, i cili ka fituar tre tituj të Ligës së Kampionëve dhe është në dispozicion për të zëvendësuar Mourinhon, shkruan mailonline, përcjell ORAinfo.

Mourinho më në fund u lirua nga detyrat e tij pas një fillimi të vështirë të sezonit me klubin.

Për këtë pozitë është përmendur edhe ish-trajneri i PSG-së, Laurent Blanc dhe Antonio Conte. Mbetet të shihet se për kë do të vendosin drejtuesit e Manchester Unitedit. /ORAinfo/

Komento: