Zjarri shkatërron katedralen, ja momenti kur bie kulmi i Notre Dame – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Zjarri shkatërron katedralen, ja momenti kur bie kulmi i Notre Dame

21:13 | 15 Prill 2019

Shkatërrohet Notre Dame.

Katedralja e famshme Notre Dame në Paris të Francës është përfshirë nga flakët.

Shkaku nuk ishte menjëherë i qartë, por zyrtarët thonë se kjo mund të lidhet me punën e rinovimit.

Një operacion i madh është duke u zhvilluar për të luftuar zjarrin që shpërtheu. Një zonë që rrethon ndërtesën në qendër të Parisit është pastruar, thanë zyrtarët.

Në videon e mëposhtme shihet duke rënë kulmi i katedrasles simbol të Parisit.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!