Zyrat e AGK-së thyhen për të dytën herë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zyrat e AGK-së thyhen për të dytën herë

12:11 | 18 Shkurt 2020

Thyhen për të dytën herë zyrat e AGK-së.

Zyrat e Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës janë thyer sërish nga persona të panjohur. Ndryshe nga hera e kaluar, më 06.12.2019 kur u vodhën pajisje me vlerë të organizatës, kësaj radhe në zyrë nuk mungon asgjë, megjithëse kryesit kanë kontrolluar dhe shpalosur dokumentet.

Për rastin është njoftuar menjëherë Policia e Kosovës ndërsa tek pas rreth 2 orëve, në vendin e ngjarjes ka arritur ekipi i Forenzikës për t’i bërë hetimet e nevojshme.

AGK është jashtëzakonisht e shqetësuar me këtë situatë dhe i dënon ashpër këtë akte vandale. Organizata fton organet kompetente që t’i zbardhin të dyja rastet, ani pse për rastin e parë, as pas dy muajsh, nuk ka pranuar asnjë informatë nga hetuesit.

AGK kërkon që përgjegjësit për këto incidente të dalin para drejtësisë.

Komento: