ZYRTARE: Barcelona arrin marrëveshje me yllin 90 milionësh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

ZYRTARE: Barcelona arrin marrëveshje me yllin 90 milionësh

18:33 | 23 Janar 2019

Barcelona ka njoftuar zyrtarisht një marrëveshje për yllin e Ajaxit ,Frenkie de Jong për rreth 86 milionë euro përcjell ORAinfo.

21-vjeçari holandez është tashmë një yll dhe pretendon për t’u bërë një superstar në të ardhmen.

Kjo bëri që një luftë oferte me Paris Saint-Germain dhe Juventusin.

Ishte një luftë mes klubit francez dhe katalanas, por këtë mbrëmje Barcelona konfirmoi se kontrata ishte nënshkruar.

Kostoja e operacionit është 75 milion euro plus deri në 11 milion euro në shpërblime të ndryshme të performancës. De Jong ka nënshkruar një marrëveshje pesëvjeçare që shkon deri në qershor 2024./ORAinfo/

Komento: