ZYRTARE: Bayern Munchen firmosë me yllin e madh

11:11 | 09 Janar 2019

Fituesi i Kupës së Botës, Benjamin Pavard do të luajë për Bayern Munchen nga sezoni i ardhshëm, njoftoi të mërkurën drejtori i gjermanëve, Hasan Salihamidzic përcjell ORAinfo.

“Unë mund të konfirmoj se lojtari do të bashkohet me ekipin më 1 korrik. Ai ka nënshkruar një marrëveshje pesëvjeçare”, tha Salihamidzic.

Manchester United, Liverpool por edhe Napoli ishin lidhur me nënshkrimin e mbrojtësit, i cili do të bashkohet me bavarezët në dritaren e transferimit të verës.

Shkathtësia e Pavardit kishte tërhequr Azzurët të cilët janë duke kërkuar për një qendër dhe mbrapa, dy role që Pavard patjetër mund të mbulojë./ORAinfo/

Komento: