Zyrtare: Chelsea e transferon yllin e Dortmundit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zyrtare: Chelsea e transferon yllin e Dortmundit

11:08 | 02 Janar 2019

Christian Pulisic nga Dortmundi është transferuar tek Chelsea.

Chelsea ka arritur marrëveshje me Dortmundin për transferimin e Chrisitan Pulisic.

“Borussia Dortmund ka rënë dakord me klubin e Premier League, Chelsea për transferimin e Christian Pulisic. Ai do të qëndrojë i huazuar në BVB deri në përfundim të sezoni 2018/19 dhe do t’i bashkohet Chelseat për sezonin 2019/20”, shkruan klubi në faqen zyrtare, përcjell lajmi.net.

“Ëndrra e tij gjithmonë ka qenë Premierliga ndoshta për shkak të origjinës që është amerikan dhe për këtë nuk kemi mundur të arrijmë marrëveshje për kontratë të re”, tha drejtori sportiv i klubit, Michael Zorc.

Ai ka bërë 114 paraqitje me ekipin gjerman, duke realizuar edhe 15 gola, ndërsa transferimi i tij bluve do iu kushtoj 62 milionë eurove.

Komento: