ZYRTARE: Fabregas transferohet te gjiganti evropian – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

ZYRTARE: Fabregas transferohet te gjiganti evropian

19:16 | 11 Janar 2019

Mesfushori i Chelsea, Cesc Fabregas, është bashkuar me Ligue 1 në Monaco, në një marrëveshje trevjeçare e gjysmë përcjell ORAinfo.

Spanjolli 31-vjeçar i udhëhoqi Blutë në FA Cup kundër Nottingham Forest të shtunën dhe shpërtheu në lot, pasi që konfirmoi largimin.

Ai u bashkua me Chelsean nga Barcelona në 2014, duke luajtur 303 herë për Arsenalin në mes të 2003 dhe 2011.

Fabregas fitoi dy tituj të Premier Ligës, dy FA Cup dhe një Kupë League në 501 paraqitje në futbollin anglez./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!