Zyrtare: Inter transferon super lojtarin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zyrtare: Inter transferon super lojtarin

19:08 | 26 Janar 2019

Inter zyrtarisht ka transferuar lojtarin e Southampton, Cedric Soares.

Reprezentuesi portugez, i cili aktivizohet në krahun e djathtë të mbrojtjes, do ta luaj pjesën e mbetur të sezonit në Serie A.

Cedric Soares kaloi nga Southampton tek Inter, për shumën e 0.5 milionë eurove, në formë huazimi, raporton “BBC Sport”, transmeton lajmi.

Skuadra italiane, sipas marrëveshjes, ka të drejtë ta blejë lojtarin në fund të sezonit, për 11 milionë euro.

Cedric ka luajtur më shumë se 100 ndeshje dhe ka shënuar dy herë që prej kalimit të tij në Southampton në vitin 2015.

Portugezi pritet ta zë vendin e të lënduarit Sime Vrsaljko i cili ka pësuar një lëndim që do ta mbaj gjatë jashtë fushës së blertë.

Komento: