Zyrtare: Ish lojtari i Milanit transferohet në Barcelonë

21:35 | 21 Janar 2019

Barcelona ka nënshkruar zyrtarisht me Kevin-Prince Boateng nga Sassuolo në hua me një mundësi për të blerë.

Ish sulmuesi i Milanit u bashkua me Sassuolo nga Eintracht Frankfurt verën e kaluar dhe ka shënuar pesë gola në 15 paraqitje, përcjell ORAinfo.

Ai tashmë ka përvojë në futbollin spanjoll me Las Palmas, ku ai shënoi 10 herë në 28 ndeshje në La Liga.

Barca, nga ana e tyre, ishte në treg për sulm kundër përforcimeve pasi humbi Paco Alcacer në Borussia Dortmund, ndërsa Ousmane Dembele ka dalë për disa javë dhe Malcom është lidhur me një largim. /ORAinfo/

Komento: