Zyrtare: Ish trajneri i Milanit merr drejtimin e skuadrës së madhe italiane – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zyrtare: Ish trajneri i Milanit merr drejtimin e skuadrës së madhe italiane

10:32 | 29 Janar 2019

Bologna ka shkarkuar zyrtarisht trajnerin Filippo Inzaghi dhe e zëvendësoi atë me ish trajnerin e Milanit, Sinisa Mihajlovic.

Një deklaratë në faqen zyrtare të Bolonjës e falënderoi Inzaghin për ‘pasionin dhe profesionalizmin’ e tij, duke konfirmuar se Mihajloviç kishte nënshkruar një kontratë deri në fund të sezonit, me mundësi për një sezon të mëtejshëm.

Synim i skuadrës është mbajtja në Serie A.

Mihajlovic ka eksperiencë në futbollin italian, duke punuar edhe për Fiorentina, Catania, Sampdoria, Milano dhe Torino.

Mihajlovic zëvendëson Inzaghi, i cili e udhëhoqi Bolonjën në dy fitore nga 21 ndeshje të Ligës në sezonin e tij të parë në krye të largimit të tyre në zonën e rënies së Serie A. /ORAinfo/

Komento: