Zyrtare: Ja kur do të luhen ndeshjet e javës së fundit në Serie A – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zyrtare: Ja kur do të luhen ndeshjet e javës së fundit në Serie A

17:35 | 20 Maj 2019

Serie A ka ka konfirmuar se Atalanta, Inter, Milan dhe Roma do të luajnë të gjithë për kualifikimin e Ligës së Kampioneve në të njëjtën kohë këtë të diel.

Në interes të drejtësisë, Atalanta-Sassuolo, Inter-Empoli, Roma-Parma dhe SPAL-Milan do të zhvillohen të gjitha në orën 19:30, përcjell ORAinfo.

E njëjta gjë vlen edhe për lojërat që përfshijnë Udinese, Empoli, Fiorentina dhe Genoa, të gjithë të cilët do të luftojnë për të qëndruar lart.

FIGC ka konfirmuar gjithashtu se Bolonja-Napoli do të luhet në atë kohë nëse Rossoblu dështojnë të marrin pikën që kanë nevojë ndaj Lazios të hënën. /ORAinfo/

Orari i plotë i ndeshjeve të të javës së 38’të.

E shtune 25 maj:

Frosinone-Chievo (17:00)

E diel 26 maj:

Torino-Lazio (14:00)

Sampdoria-Juventus (17:00)

Atalanta-Sassuolo (19:30)

Bologna-Napoli (19:30)

Cagliari-Udinese (19:30)

Fiorentina-Genoa (19:30)

Inter-Empoli (19:30)

Roma-Parma (19:30)

Spal-Milan (19:30)

Komento: