ZYRTARE: Juventus arrin marrëveshje me super-lojtarin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

ZYRTARE: Juventus arrin marrëveshje me super-lojtarin

17:02 | 25 Janar 2019

Mbrojtësi i Lazios, Martin Caceres do të bëhet lojtar i Juventusit për herë të tretë pasi ka rënë dakord të bashkohet me Bianconerët për 600,000 €.

Sipas Sky Sport Italia, Caceres do të dalë në Torino të premten mbrëma për të përfunduar transferimin e tij përcjell ORAinfo.

Ai duhet të nënshtrohet testeve mjekësore para nënshkrimit të një kontrate deri në fund të sezonit.

Uruguai luajti për Zonën e Vjetër gjatë fushatës 2009-10, përpara se të kthehej dy vjet më vonë dhe të fitonte katër Scudetto.

Megjithatë, konkurrenca dhe lëndimet e penguan 31-vjeçarin që të bëhej i rregullt në ekipin e parë dhe ai ka vazhduar të luajë për Southampton, Verona dhe Lazio./ORAinfo/

Komento: