Zyrtare: Juventus nënshrkuan me Remseyn – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Zyrtare: Juventus nënshrkuan me Remseyn

20:23 | 11 Shkurt 2019

Juventusi ka njoftuar se mesfushori i Arsenalit Aaron Ramsey do t’i bashkohet atyre në një transferim të lirë këtë verë.

Lojtari i Arsenalit është pajtuar me kampionët e Serie A, për një kontratë katër vjeçare, dhe sot është bërë e ditur se ai ka nënshkruar një parakontratë me ‘biankonerët’.

Ramsey do të bëhet lojtari më i paguar nga Britania e Madhe, duke lënë anash edhe bashkëvendësin e tij, Garreth Bale.

Aaron do të ketë një pagë javore prej 400 mijë funteve. Ai kështu do të bëhet ndër 10 lojtarët më të paguar në botë.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!