ZYRTARE: Milanit ia marrin yllin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

ZYRTARE: Milanit ia marrin yllin e madh

20:05 | 31 Janar 2019

18 vjeçari i Milanit, Raoul Bellanovës është transferuar të gjiganti francez, Bordeaux.

Kjo lëvizje është bërë zyrtare para pak çastesh në faqen zyrtare të Serie A, përcjell ORAinfo.

18-vjeçari është i destinuar të ketë një të ardhme të madhe dhe pasi që kontrata e tij e vjetër me Milanin ka skaduar këtë verë, ai ishte i lirë të bashkohet me një klub, pasi nuk ka pasur rinovim.

Megjithatë, Bellanova do të kalojë pjesën e mbetur të sezonit në huazim të Milani, përpara se të bashkohet me ekipin e tij të ri në verë. /ORAinfo/

Komento: