ZYRTARE: Pas Leonardos, tjetër emër jep dorëheqje në “CASA Milan” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

ZYRTARE: Pas Leonardos, tjetër emër jep dorëheqje në “CASA Milan”

17:56 | 28 Maj 2019

Pas drejtorit Leonardo, tani Gennaro Gattuso gjithashtu zyrtarisht u largua nga Milano.

Klubi lëshoi një deklaratë këtë pasdite duke njoftuar se Gattuso kishte ndërprerë kontratën e tij me pëlqimin e ndërsjellë pasi nuk arriti të siguronte një top të katërshe, përcjell ORAinfo.

Ai vjen nën një orë pasi drejtori i sportit u dha dorëheqja e Leonardo, pasi CEO Ivan Gazidis fillon një revolucion të plotë dhe të plotë të klubit.

“AC Milan njofton se Gennaro Gattuso do të lërë rolin e tij si menaxher i Ekipit të Parë të klubit me marrëveshje të përbashkët me efekt të menjëhershëm,” thuhet në deklaratë./ORAinfo/

Komento: