ZYRTARE: PSG nënshkruan kontratë me trajnerin e madh deri në vitin 2021 – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

ZYRTARE: PSG nënshkruan kontratë me trajnerin e madh deri në vitin 2021

14:19 | 25 Maj 2019

Thomas Tuchel do të jetë trajner i Paris San German deri në vitin 2021.

Kampionati francez përfundoi me PSG-në që triumfoi, por edhe ky sezon është konsideruar dështim për shkak të eliminimit të shpejtë në Champions League, pa harruar dështimin në kupat e Francës.

Megjithatë, drejtuesit e PSG janë menduar gjatë dhe kanë vendosur të mos bëjnë revolucion, transmeton kp.

Trajneri Thomas Tuchel, i cili ishte nën presion të madh dhe mendohej se do të largohej është konfirmuar në drejtim dhe sot ka firmosur kontratë të re që mban atë në Parkun e Princave deri më 2021.

Komento: