ZYRTARE: Tjetër dorëheqje te Milani – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

ZYRTARE: Tjetër dorëheqje te Milani

17:15 | 28 Maj 2019

Milan, ka njoftuar se Leonardo ka dhënë dorëheqje nga roli i tij si drejtor sportiv.

Një deklaratë në faqen zyrtare të Milanit e falënderoi Leonardo për kontributin e tij të rëndësishëm në ndihmën e dhënë për klubin përcjell ORAinfo.

“Leonardo u bashkua me AC Milan në orën e tij të nevojës disa javë të shkurtra para mbylljes së dritares së transferimit të verës,” tha CEO Ivan Gazidis.

“Në rrethana shumë të vështira ai vuri zemrën dhe shpirtin e tij në adresimin e një situate shumë të komplikuar dhe transmetimin e energjisë së tij dhe ambicien e tij në ekip.

“Unë jam shumë mirënjohës për Leonardo për gjithçka që ai ka kontribuar në Klubin tonë të madh dhe i uroj atij në përpjekjet e tij të ardhshme”, ka thënë shefi ekzekutiv i Milanit./ORAinfo/

Komento: