ZYRTARE: United firmosë me yllin e Ajaxin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

ZYRTARE: United firmosë me yllin e Ajaxin

19:48 | 01 Qershor 2019

Ylli i Ajaxit, Wonderkid Dillon Hoogewerf ka konfirmuar se ka përfunduar një transferim në Manchester United.

Ai ka qenë i lidhur ngushtë me një lëvizje në Old Trafford dhe Ajax konfirmoi në maj se talenti ishte vendosur të largohej nga klubi i Amsterdamit, përcjell ORAinfo.

16-vjeçari konsiderohet si një nga interpretuesit e yjeve në akademinë e Ajax dhe shfaqjet e tij të sezonit të kaluar për U17s, ku ai shënoi dhjetë gola dhe u shtrua në gjashtë asistime, kapi syrin e Unitedit. Dhe adoleshenti konfirmoi në faqen e tij Instagram sot se ai kishte përfunduar lëvizjen e tij në Old Trafford./ORAinfo/

Komento: